meliinabb2 meliinabb2 .

meliinabb2

علت اصلی تپش قلب در خواب

تپش‌های قلبی که شب‌ها رخ می‌دهند معمولا خطرناک نیستند، هر چند که می‌توانند ناراحت کننده باشند. با چند استثنا، تپش قلبی که در شب رخ می‌دهد هیچ چیز متفاوتی نسبت به آنچه که در طول روز رخ می‌دهد، نیست. اگر تپش قلب مربوط به بیماری جدی و یا نامنظمی و آریتمی شدید نباشد، اغلب می‌توانند کنترل یا متوقف شود.

 


آیا باید نگران بود؟

به طور کلی، تپش قلب نگران کننده نیست و اتفاقی معمول می باشد. بسیاری از مردم آن‌ها را به طور منظم تجربه می‌کنند و در قلب‌ سالم از لحاظ ساختار طبیعی، به طور کلی بی خطر تلقی می‌شوند. اگر برای اولین بار تپش قلب را تجربه می‌کنید و یا نگرانی‌هایی در رابطه با سلامتی قلب خود دارید، همیشه باید با پزشک مشورت کنید.

 


افرادی که درد قفسه‌سینه یا درد کمر، سرگیجه، تنگی نفس یا کرختی را تجربه می‌کنند باید فورا به پزشک مراجعه کنند چون ممکن است علائم حمله قلبی یا شرایط جدی دیگری داشته باشند.

 


چه چیزی باعث تپش قلب در شب می‌شود؟

در اکثر موارد، افرادی که تپش قلب را در شب تجربه می‌کنند در مقایسه با طول روز ضربان قلب متفاوتی ندارند. با این حال، در شب، تپش قلب اغلب قابل‌توجه است، زیرا صداها و احساسات کمتری وجود دارند تا ذهن انسان را از توجه به ضربان قلب منحرف کند.

 


تپش قلب در شب می تواند با توجه به نحوه خوابیدن فرد ایجاد شود. افرادی که به سمت چپ یا به پشت می‌خوابند ممکن است ناخواسته بر روی عصب واگوس فشار وارد کنند. عصب واگوس جز مهمی از سیستم عصبی پاراسمپاتیک است و تا حدی مسئول کنترل ضربان قلب می باشد. هنگامی که فشار خارجی بر روی عصب واگوس اعمال می‌شود، ممکن است موجی از ضربه الکتریکی ناگهانی که در طول عصب حرکت می کند، ایجاد کند. این ایمپالس بی‌ضرر می‌تواند باعث آگاهی موقت از ضربان قلب شود.

 


تپش قلب همچنین می‌تواند با خوردن وعده‌های غذایی سنگین قبل از رفتن به رختخواب، نوشیدن کافئین زیاد در روز یا ورزش کردن زیاد مرتبط باشد.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۹:۴۳ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)