meliinabb2 meliinabb2 .

meliinabb2

تئوفیلین جی

در این مطلب با کمک چند مجله معتبر پزشکی از سرتاسر دنیا، شما را با عوارض جانبی، کاربردها، نحوه استفاده، دوز مصرف و همه نکات مهم دیگر آشنا می کنیم.

تئوفیلین چیست؟
تئوفیلین برای درمان آسم و دیگر بیماریهای ریه مانند آمفیزم یا برونشیت مزمن که راههای هوایی را مسدود میکنند کاربرد دارد.
تئوفیلین میتواند همراه با داروهای دیگر و بعنوان بخشی از درمانهای ترکیبی استفاده شود.
تئوفیلین به گروه داروهای متیل گزانتین ها تعلق دارد. داروهای متعلق به یک دسته عملکرد مشابهی دارند و برای شرایط مشابهی مورد استفاده قرار میگیرند.
تئوفیلین موجب باز شدن مجاری تنفسی ریه میشود.
این دارو موجب شل شدن عضلات ریه و کاهش پاسخ بدن به مواد مسدود کننده ی مجاری تنفسی میشود درنتیجه موجب تنفس راحتتر بیمار میشود.
تئوفیلین یک داروی تجویزی است. این دارو بصورت مایع، قرص آهسته رهش و کپسول آهسته رهش دردسترس است. تئوفیلین بصورت تزریقی هم موجود است که تنها توسط پزشک استفاده میشود.
تئوفیلین تنها بصورت ژنرال موجود است. داروهای ژنرال یا عمومی ارزانتر از داروهای تجاری هستند.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۲۵ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

پایین آورندگان سریع قند خون

در ادامه این مقاله به توضیح این موارد می‌پردازیم. قبل از تغییر برنامه غذایی یا ورزشی خود حتما با دکترتان مشورت کنید.

تمرین و ورزش
ورزش به دو طریق باعث کاهش قندخون می‌شود:

هنگام ورزش میزان حساسیت انسولین افزایش می‌یابد و گلوکز می‌تواند با انسولین همراه شود و توسط سلول‌ها مورد استفاده قراربگیرد. همچنین هنگام ورزش کالری می‌سوزانید که باعث کاهش قندخون می‌شود.
ورزش کردن برای سلامتی شما بسیار مفید است و می‌تواند باعث کاهش وزن شما بشود. کاهش وزن می‌تواند به شما کمک کند تا نیازی به داروهای دیابت یا انسولین نداشته باشید.
بسیار مهم است که همواره از سطح قندخون خود آگاه باشید. قند شما ممکن است بیفتد لذا همواره باید یک میان‌وعده غذایی همراه داشته باشید. ورزش کردن نه تنها روی دیابت تاثیرگذار است بلکه روی دیگر جنبه‌های زندگی نیز تاثیرگذار است مثل:

کاهش فشارخون
کاهش استرس
افزایش انرژی و سرحال شدن.
هنگامیکه میخواهید ورزشی را انتخاب کنید، فعالیتی را برگزینید که باعث لذت شما بشود. هنگامیکه از فعالیتتان لذت بیشتری ببرید تاثیر بیشتری از آن می‌پذیرید. برای جلوگیری از خسته‌شدن از یک ورزش تکراری می‌توانید هر چند مدت یکبار نوع فعالیت خود را تغییر دهید. ورزش‌هایی مثل شنا، پیاده‌روی و یا رقصیدن را امتحان کنید.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۱۳ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

سماق قرمز

در این مطلب با کمک چند مجله معتبر پزشکی از سرتاسر دنیا، شما را با فواید، عوارض جانبی، طرز استفاده اصولی و نکات مهم و ضروری دیگر سماق قرمز آشنا می کنیم. موارد زیادی به عنوان خواص سماق قرمز مطرح می شود که بسیاری از آنها علمی نیستند و فقط نظر شخصی می باشند. در این مطلب ما خواص ثابت شده و علمی سماق را به شما معرفی می کنیم.

سماق چه نوع گیاهی ست؟
سماق میوه گرد و خشک بوته ای به همین نام است که مزه ترشی دارد و اکثرا برای طعم دادن به غذاهای گوشتی استفاده می شود. از سماق بیشتر به همین منظور استفاده می شود چون معمولا غذاها به خودی خود طعم ترشی ندارند و سماق می تواند این مزه را ایجاد کند.

میوه سماق در آمریکای شمالی بسیار محبوب است و مردم این ناحیه نه تنها برای مصارف غذایی بلکه در موارد بهداشتی هم از آن استفاده می کنند. بوته های سماق در بسیاری از نقاط جهان مخصوصا در خاورمیانه، آمریکای شمالی و آفریقا می روید و به مناطق دیگر هم برده می شود. گیاه سماق در ابتدا قرمز، سبز یا کرم رنگ است و بعد از خشک شدن به رنگ قرمز تیره با هسته بنفش درمی آید.
ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۴ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

علت اصلی زود انزالی در مردان

علت زودانزالی
متخصصان جنسی می گویند که زودانزالی می تواند به واسطه عوامل روانی و جسمانی یا ترکیب هر دوی آن ها اتفاق بیفتد.
زودانزالی به معنای انزالی است که قبل از این که فرد خودش بخواهد اتفاق بیفتد.
شرایط و موقعیت می تواند موقتی – نرمال- باشد، در مردان بدون تجربه یا نوجوانان یا همینطور افرادی که هیجان زیادی دارند یا افرادی که مدت ها از سکس دور بوده اند اتفاق بیفتد.
گزارش Hite در مورد جنسیت مذکر، هفت هزار مرد را مورد بررسی قرار داده که یافته ها نشان می دهد 21 درصد بین 50 – 60 ثانیه و 62 درصد دیگر بین 1 – 5 دقیقه به انزال می رسند.
از هر 6 مرد تنها یک فرد در بالای 5 دقیقه و از هر 10 نفر 1 نفر بالای 10 دقیقه به انزال می رسد.
بین نژاد و قومیت هیچ تفاوتی وجود ندارد و همچنین بین افرادی که ختنه شده اند و آن هایی که نشده اند هیچ تفاوتی وجود ندارد.اکثر مردان در سکس های دفعه های بعدی دیرتر به انزال می رسند با این حال ممکن است دقیقه ها یا ساعت ها طول بکشد که دوباره به حالت نعوظ برسند.

1-علت جسمانی زودانزالی
بسیاری از عوامل جسمانی می توانند به زودانزالی مرتبط باشند. با این حال، دلایل پزشکی زیادی وجود دارد که نشان دهنده علت زودانزالی می باشند.
در اوایل سال 1990، تحقیقات نشان داد که ماهیچه های لگنی به خصوص ماهیچه هایی که در اطراف اندام جنسی قرار گرفته اند، در زودانزالی مردان نقش دارند. بهترین ورزشهای درمان زودانزالی در اینجا!
علاوه بر این، گفته شده است که در زمان انزال، فعالیت این ماهیچه ها افزایش می یابد. در نتیجه، این احتمال وجود دارد که افرادی که زودانزالی دارند ماهیچه های بیش فعالی دارند که در آستانه تولید انزال هستند.
تحقیقات اخیر نشان داده که عفونت پروستات می تواند باعث زودانزالی شود.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۴ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

برای درمان خانگی درد روده

درد روده که اکثرا با درد شکم اشتباه گرفته می شود دردی ست که در ناحیه ای بین قفسه سینه و کشاله ران احساس میکنید. در این مطلب با کمک مجلات پزشکی معتبر از سرتاسر دنیا شما را با علت درد روده و تنها روشهای علمی درمان خانگی آن آشنا می کنیم.

ملاحظات
تقریبا هر کسی درد شکم را تجربه میکند در حالیکه اغلب اوقات، این درد جدی نیست.
دردتان باید تا چه اندازه بد باشد که نشان دهد وضعیتتان وخیم است. به عنوان مثال، ممکن است درد شکمتان به علت گاستروانتریت ویروسی باشد. با این حال، شرایط کشنده مانند سرطان روده بزرگ یا درد اولیه آپاندیسیت ممکن است فقط باعث درد خفیف یا بدون درد باشد. موارد دیگر توصیف درد در شکمتان عبارتند از:

درد عمومی – در بیش از نیمی از شکمتان احساس درد میکنید. این نوع درد میتواند ویروس معده، سوء هاضمه یا گاز باشد. اگر درد شدیدتر شد، ممکن است ناشی از انسداد روده باشد.
درد موضعی – این درد تنها در یک ناحیه از شکمتان ایجاد میشود. احتمال دارد نشانهی مشکلی در یک عضو، مانند آپاندیس، کیسه صفرا یا معده باشد.
درد عضلانی – این نوع درد در اکثر مواقع جدی نیست و احتمالا به علت گاز و نفخ میباشد که اغلب به دنبال آن اسهال ایجاد میشود. دردی نگرانکننده است که بیش از 24 ساعت طول بکشد و با تب همراه باشد.
درد کولیک – این نوع درد به صورت موجی است بدین معنی که به طور ناگهانی شروع و پایان میپذیرد و اغلب شدید است. از علل شایع این نوع درد شکم، سنگ کلیه و سنگهای صفراوی میباشند.
1-دیورتیکولیت
درد پایین چپ شکم میتواند علل بسیاری داشته باشد. دیورتیکولیت یکی از شایعترین علل درد شکم در سمت چپ است. دیورتیکولیت زمانی رخ میدهد که دیورتیکول (کیسه های کوچک) در دیواره روده آلوده و ملتهب شود. دیورتیکول در مناطق ضعیف روده بزرگ که اغلب کولون نامیده میشود، شکل میگیرد.
ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۳:۵۹ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

علت اصلی تپش قلب در خواب

تپش‌های قلبی که شب‌ها رخ می‌دهند معمولا خطرناک نیستند، هر چند که می‌توانند ناراحت کننده باشند. با چند استثنا، تپش قلبی که در شب رخ می‌دهد هیچ چیز متفاوتی نسبت به آنچه که در طول روز رخ می‌دهد، نیست. اگر تپش قلب مربوط به بیماری جدی و یا نامنظمی و آریتمی شدید نباشد، اغلب می‌توانند کنترل یا متوقف شود.

 


آیا باید نگران بود؟

به طور کلی، تپش قلب نگران کننده نیست و اتفاقی معمول می باشد. بسیاری از مردم آن‌ها را به طور منظم تجربه می‌کنند و در قلب‌ سالم از لحاظ ساختار طبیعی، به طور کلی بی خطر تلقی می‌شوند. اگر برای اولین بار تپش قلب را تجربه می‌کنید و یا نگرانی‌هایی در رابطه با سلامتی قلب خود دارید، همیشه باید با پزشک مشورت کنید.

 


افرادی که درد قفسه‌سینه یا درد کمر، سرگیجه، تنگی نفس یا کرختی را تجربه می‌کنند باید فورا به پزشک مراجعه کنند چون ممکن است علائم حمله قلبی یا شرایط جدی دیگری داشته باشند.

 


چه چیزی باعث تپش قلب در شب می‌شود؟

در اکثر موارد، افرادی که تپش قلب را در شب تجربه می‌کنند در مقایسه با طول روز ضربان قلب متفاوتی ندارند. با این حال، در شب، تپش قلب اغلب قابل‌توجه است، زیرا صداها و احساسات کمتری وجود دارند تا ذهن انسان را از توجه به ضربان قلب منحرف کند.

 


تپش قلب در شب می تواند با توجه به نحوه خوابیدن فرد ایجاد شود. افرادی که به سمت چپ یا به پشت می‌خوابند ممکن است ناخواسته بر روی عصب واگوس فشار وارد کنند. عصب واگوس جز مهمی از سیستم عصبی پاراسمپاتیک است و تا حدی مسئول کنترل ضربان قلب می باشد. هنگامی که فشار خارجی بر روی عصب واگوس اعمال می‌شود، ممکن است موجی از ضربه الکتریکی ناگهانی که در طول عصب حرکت می کند، ایجاد کند. این ایمپالس بی‌ضرر می‌تواند باعث آگاهی موقت از ضربان قلب شود.

 


تپش قلب همچنین می‌تواند با خوردن وعده‌های غذایی سنگین قبل از رفتن به رختخواب، نوشیدن کافئین زیاد در روز یا ورزش کردن زیاد مرتبط باشد.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۹:۴۳ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

بیماری دیفتری

دیفتری، بیماری عفونی حاد ناشی از باکتری کورینباکتریوم دیفتری است که باعث آسیب در دستگاه تنفسی فوقانی می شود و علائم عمومی آن بیشتر به علت گسترش سم باکتریایی در سراسر بدن است. دیفتری در اواخر قرن نوزدهم یک بیماری جدی و مسری در بسیاری از جهان بود، زمانی شیوع آن در اروپا و آمریکای شمالی گسترش یافت و در نهایت با اقدامات ایمنی رشد آن کاهش یافت. هنوز هم عمدتا در مناطق معتدل دنیا در طول ماه های سردتر سال اتفاق می افتد و بیشتر در کودکان زیر 10 سال رخ می دهد.

 


تاریخ پزشکی دیفتری

داستان دیفتری شبیه بیماری تشنج است شاید هم جالب تر …

 


باکتری دیفتری توسط دو باکتری شناسان آلمانی بنام های ادوین کلبز و فردریش لفلر، کشف و شناسایی شده است. در اغلب موارد باکتری در قطرات ترشحات تنفسی که در طی صحبت کردن یا سرفه کردن توسط افراد مبتلا پخش می شود و انتقال می یابد. شایع ترین محل ورود و تجمع باکتری دیفتری، لوزه ها، بینی و گلو است. باکتری معمولا در این ناحیه باقی می ماند و در آن منطقه پخش می شود و یک سم قوی تولید می کند که از طریق جریان خون و عروق لنفاوی در سراسر بدن گسترش می یابد و به قلب و سیستم عصبی آسیب می رساند.

 


علائم دیفتری تب بالا و لرز، خستگی، گلودرد خفیف می باشند. انتشار باکتری دیفتری منجر به تشکیل غشای ضخیم، چرکی و خاکستری می شود که از باکتری ها، سلول های مرده از غشاهای مخاطی و فیبرین (پروتئین فیبرهای مرتبط با لخته شدن خون) تشکیل شده است. این غشا بصورتی پایدار و محکم به بافتهای زیرین دهان، لوزه ها، حلق و گلو یا سایر قسمت های موضعی می چسبد. غشاء در طی 7 تا 10 روز جدا می شود، اما بعد از آن در موارد شدید عوارض مسمومیت رخ می دهد. اول اغلب در هفته دوم یا سوم، قلب، تحت تاثیر قرار می گیرد.

ادامه مطلب...


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۶:۱۰ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

داروی اپی نفرین (آدرنالین)

داروی اپی نفرین تزریقی با نام آدرنالین نیز شناخته می شود. در این مطلب با کمک چند مجله معتبر پزشکی شما را با فواید، طرز استفاده صحیح و نکات مهم دیگر که لازم است بدانید آشنا می کنیم.

آدرنالین

اپینفرین تزریقی 1 میلیگرم بر میلی لیتر

آمپول 1 میلیگرمی: برای تزریق داخل ماهیچه ای، استفاده عضلانی، زیر جلدی و داخل چشمی

آمپول 30 میلیگرمی: برای تزریق داخل ماهیچه ای و استفاده زیر جلدی

توضیحات:

آدرنالین محلولی شفاف، بیرنگ و استریل شده ای است که حاوی 1 میلیگرم بر میلی لیتر اپی نفرین میباشد که حاوی محلول 1 میلی لیتری در یک بطری شیشه ای یکبار مصرف یا محلول 30 میلی لیتر شامل یک بطری شیشه ای با ظرف چند روزه است. اپینفرین یک کاتاکولامین سمپاتومیمتیک است.

 


وزن ملکولی اپینفرین، در حدود 183.2 است.

 


محلول اپی نفرین به محض در معرض هوا یا نور قرار گرفتن فوراً فاسد میشود و از طریق اکسیداسیون به آدرناکروم صورتی رنگ شده و از تشکیل ملانین به رنگ قهوه ای درمی آید.

 


موارد کاربرد

1-مراقبتهای فوری به هنگام وقوع حساسیت: از جمله بیماری آنافیلاکسی که ممکن است از نیش زنبور و یا حشرات، مواد غذایی، داروهای سرمی، مواد آزمایشگاهی تشخیصی و سایر آلرژن ها و همچنین آنافیلاکسی ایدیوپاتیک یا آنافیلاکسی ناشی از ورزش کردن باشد.

 


2- فشار خون مرتبط با شوک سپتیک: آدرنالین به منظور افزایش ​​فشار متوسط شریانی در بزرگسالان مبتلا به فشارخون ناشی از شوک سپتیک نشان به کار میرود.

 


دوز دارو

قبل از مصرف، در خصوص چگونگی ذرات و تغییر رنگ آن را بررسی نمایید. محلول باید شفاف و بیرنگ باشد. اگر محلول رنگی است یا تیره شده از آن استفاده نکنید.

 


1- دوز دارو برای درمان آنافیلاکسی

آدرنالین را به صورت داخل عضلانی یا زیر جلدی به قسمت ران پا تزریق کنید.

هنگام انجام تزریق به کودک، برای به حداقل رساندن خطرات آسیب های مربوط به تزریق، پاهایش را کاملا محکم نگه دارید و حرکات را قبل و بعد از تزریق کم کنید.

تزریق در صورت نیاز می تواند هر 5 تا 10 دقیقه تکرار شود.

برای تزریق عضلانی، یک سوزن به اندازه کافی بلند (حداقل یک و نیم سانتیمتر) انتخاب نمایید تا از تزریق آن به عضله مطمئن شوید. از نظر بالینی بیمار را معاینه کنید تا عکس العمل آلرژیک و اثرات قلبی ناشی از تزریق این ماده را بررسی کنید.

تزریق مجدد را در همان جای قبلی انجام ندهید که باعث بافت مردگی میگردد.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۱:۰۵ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

آمپول تریامسینولون

در این مطلب با کمک تحقیقات چندین مجله معتبر پزشکی، شما را با آمپول تریامسینولون، عوارض جانبی، نحوه مصرف درست و نکات ضروری دیگر آشنا می کنیم.

 


آمپول تریامسینولون چیست؟

تریامسینولون استروئیدی است که از انتشار موادی که باعث التهاب در بدن می شوند، جلوگیری می کند.

آمپول تریامسینولون برای درمان انواع مختلف بیماری های التهابی، از جمله واکنش های شدید آلرژیک، کولیت شدید، التهاب مفاصل و تاندون ها، اختلالات سلولی خون، اختلالات التهابی چشم، اختلالات ریوی و مشکلات ناشی از هورمون های غدد فوق کلیوی، مورد استفاده قرار می گیرد.

تریامسینولون همچنین برای درمان برخی از بیماری های پوستی ناشی از بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس، پسوریازیس، لیکن پلان استفاده می شود.

مارک های مختلف آمپول تریامسینولون، استفاده های مختلفی دارند.

قبل از تزریق تریامسینولون در مورد چه چیزی با پزشک صحبت کنم؟

اگر عفونت قارچی یا پورپورای ترومبوتیک ترومبوسیتوپنیک (ITP) دارید، نباید از این آمپول مصرف کنید. اگر به تریامسینولون آلرژی دارید، نباید از آن استفاده کنید. هر کدام از مشکلات زیر را دارید، به پزشک بگویید:

 


عفونت فعال یا مزمن دارید، از جمله سل؛

پورپورای ترومبوتیک ترومبوسیتوپنیک (ITP)

فشار خون بالا، بیماری قلبی، سکته مغزی یا حمله قلبی

آب مروارید، گلوکوم یا عفونت تبخال چشم

بیماری کبد یا کلیه

اختلال عصبی-عضلانی مانند میاستنی گراویس

اختلال معده یا روده

کلستومی یا ایلئوستومی، یا جراحی معده

دیابت

کاهش تراکم مواد معدنی استخوان

مشکلات تیروئید یا غدد فوق کلیوی

اینکه آیا دارو به جنین آسیب می رساند، معلوم نیست. اگر باردارید، به پزشک بگویید. استفاده از دارو هنگام شیردهی ممکن است برای کودک ضرر داشته باشد. وضعیت شیردهی را به پزشک بگویید.

 


تزریق چگونه انجام می شود؟

تزریق تریامسینولون از طریق سوزن است و به قسمت های مختلف بدن تزریق می شود: به عضله؛ به فضای اطراف مفصل یا تاندون و یا به ضایعه ی روی پوست.

 


هر نام تجاری دارو برای شرایط متفاوتی استفاده می شود. بعضی مارک ها فقط یک بار مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی ها در فواصل منظم مصرف می شوند. نوع دارو و دستورالعمل اجرایی را پزشک مشخص می کند.

 


تریامسینولون می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند و باعث ایجاد عفونت می شود. اگر کبودی، خونریزی غیرعادی یا علائم عفونت (تب، ضعف، علائم سرماخوردگی و یا آنفلوآنزا، زخم پوستی، اسهال، بیماری مکرر یا تکراری) داشتید به پزشک مراجعه کنید.

استفاده طولانی مدت از استروئید ها اثرات مضری روی چشم دارد. اگر تریامسینولون برای مدت بیش از 6 هفته استفاده شود، پزشک از شما می خواهد به طور منظم آزمایشات چشم انجام دهید.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۶:۳۴ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

علائم دیابت نوع 1 و 2

در این مطلب با کمک معتبرترین مجلات پزشکی دنیا و از زبان 2 متخصص، شما را با علایم دیابت نوع 1 و2 در بزرگسالان آشنا می کنیم و عکس های مرتبط را هم در اختیارتان قرار می دهیم.

 


علائم و تشخیص

اگر علائم مرتبط با دیابت نوع 1 را دارید با پزشکتان صحبت کنید:

 


احساس تشنگی زیاد

ادرار کردن بیش از حد معمول به خصوص در شب

احساس خستگی زیاد

بدون هیچ دلیلی وزن کم کردن

ریزش مو بدون بازگشت

تاری دید

بریدگی ها و زخم هایی که خوب نمی شوند

دقت کنید که علائم و نشانه های دیابت نوع 1 سریع خودشان را نشان می دهند به خصوص در کودکان.

 


آزمایش دیابت نوع 1

پزشک از شما تست ادرار می گیرد و ممکن است سطح گلوکز (قند) خون شما را چک کند. اگر تشخیص دهند که شما دیابت دارید به شما توصیه می کنند که برای ارزیابی و بررسی به بیمارستان بروید.

 


تا زمانی که جواب آزمایشتان را بگیرید در بیمارستان می مانید؛ و معمولا همان روز جواب را به شما می دهند. اگر به دیابت نوع 1 مبتلا بودید، پرستار به شما یکسری چیزها نشان می دهد که در شروع کار به آن نیاز دارید مثل آزمایش تست گلوکز خونتان و همچنین چگونگی تزریق انسولین.

 


حتما بخوانید: روشهای استفاده از آب کرفس برای لاغری، فشار خون، دیابت، قوای جنسی و سم زدایی

 


علائم دیابت نوع 2

بسیاری از افراد بدون آنکه خودشان بدانند دیابت نوع 2 دارند و آن هم به این دلیل است که این نوع دیابت لزوما نشانه های بدی در شما ایجاد نمی کنند. نشانه های دیابت نوع 2 بدین شکل است:

 


ادرار بیش از اندازه مخصوصا در شب

احساس تشنگی به صورت دائم

احساس خستگی زیاد

کاهش وزن بدون هیچ دلیلی

احساس خارش در اطراف ناحیه تناسلی تان یا ریزش مو به صورت مکرر

خراش ها و بریدگی هایی که به سختی خوب می شوند.

تاری دید

شما در خطر دیابت نوع 2 هستید اگر:

 


اگر بالای 40 سال سن دارید – و در مردم جنوب آسیا بالاتر از 25

خویشاوندان و نزدیکان شما دیابت دارند مثل پدر، برادر یا خواهر

اضافه وزن دارید یا چاق هستید

در مناطق جنوبی آسیا مثل چین، کارائیب آفریقا زندگی می کنید یا سیاه پوست آفریقایی هستید – حتی اگر در انگلستان متولد شده اید.

به پزشک مراجعه کنید اگر:

 


هر کدام از علائم و نشانه های مرتبط با دیابت نوع 2 را دارید.

نگران این هستید که در معرض خطر دیابت نوع 2 قرار داشته باشید.

تشخیص زودتر دیابت و درمان آن بهتر است. درمان سریعتر، خطر بیماری های دیگر شما را کاهش می دهد.

ادامه مطلب.....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۰:۳۸ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)